20 Čvc

V Olomouci opět závodí atleti

Tentokrát v Olomouci závodí tělesně postižení atleti do 23, let. Jedná se o mistrovství světa zdravotně postižených juniorů a ČATHS zde zastupují 3 sportovkyně. Do Olomouce dorazilo 10 výprav z různých koutů světa a ve středu po slavnostním zahájení začali mladí atleti měřit své síly.

Pro mnohé se jedná o první start na tak velkých závodech. Je pro ně zcela nová situace, kdy musí zápasit nejen se soupeři, ale také ze svou trémou. Velmi dobře se s těmito nástrahami poprali ve středu čeští atleti Barbora Čelanská F32. Pro Báru kdy to byla velká premiéra na, které získala stříbro za hod kuželkou, kterou poslala na 13,47 m. Ve stejné disciplíně poprvé startovala naše druhá závodníce a zároveň nejmladší účastnice MS, desetiletá Adelka Sekyrová F 31, která zde vybojovala 7. místo za výkon 4.45 m. Radost nám udělal Martin Kukla ve vrhu koulí , kterou poslal na metu 7,71 m a vybojoval bronz.

Ve čtvrtek se Olomouc dočkala i znění české hymny!
V běhu na 100 m zvítězila spasticky postižená Anička Luxová. Jakub Novák se v kouli umístil na 6 místě .